You are here: Schedules ... Practice Schedule ... Week of May 28
  Search


Week of May 28

 

 
Week of May 28
Field  Date Time Team and Coach 
Graham Monday May 28 6:00-6:55 1. Christa Brownlee Syl's Neighbourhood Kitchen
2. Rejean Pilon U10B  Northern Sports
7:00-7:55 1. Kirk Lashbrook/Dave Neil SrG Chevalier de Colomb
2. Stephanie Stripe U14B NB Police
Ike Bowness  Monday May 28 6:00-6:55 Field A.  Kyle U5 Monday Royal Timbit
Field B.
Field C.
Field D.
Field E.
Field F.
7:00-7:55 Field A.
Field B.
Field C.
Field D.
Field E.
Field F.
Tuesday May 29 6:00-6:55 Field A.
Field B.
Field C.
Field D.
Field E.
Field F.
7:00-7:55 Field A.
Field B.
Field C.
Field D.
Field E.
Field F.
Wednesday May 30 6:00-6:55 Field A.
Field B.
Field C.
Field D.
Field E.
Field F.
7:00-7:55 Field A.  
Field B.
Field C.
Field D.
Field E.
Field F.
Thursday May 31 6:00-6:55 Field A.  U5 Silver 
Field B.
Field C. Rob Celebre U11G Development
Field D. Rob Celebre U11G Development
Field E.
Field F.
7:00-7:55 Field A. Alfredo Ricciuti U8B NB Shield
Field B.
Field C.
Field D.
Field E.
Field F.
Amelia Tuesday May 29 7:30 -9:00 1. Philip Penna U14G Algers
2. 
ONR A Tuesday May 29 6:00-6:55 1. Billy Mcleod U7B Orange
2. Elizabeth McCarty  U7G Orange
7:00-7:55 1.
2.
8:00-9:00 1.
2.
Wednesday May 30 6:00-6:55 1. Christine Gauthier U12  NB Police Association
2. Christine Gauthier U12  NB Police Association
7:00-7:55 1. 
2.

8:00-9:00 1.
2.
Thursday May 31 6:00-6:55 1. Josh Ringuette U7B Silver
2.

7:00-7:55 1.Amy McKay U12G Development
2. Amy McKay U12G Development
8:00-9:00 1.
2.
ONR B Tuesday May 29 6:00-6:55 1. Terry Amell
2.
7:00-7:55 1.
2.
8:00-9:00 1.
2.
Wednesday May 30 6:00-6:55 1.
2.
7:00-7:55 1.
2.
8:00-9:00 1.
2.
Thursday May 31 6:00-6:55 1. Jean Larabie U10G CCC
2. Jean Larabie U10G CCC
7:00-7:55 1. Rob McKay U12G Shark Mobile
2. Rob McKay U12G Shark Mobile
8:00-9:00 1.
2.
ONR C  Tuesday May 29 6:00-6:55 1.
2.
7:00-7:55 1. 
2.
8:00-9:00 1.
2.
Wednesday May 30 6:00-6:55 1. Steve Seguin U9 Development
2. Steve Seguin U9 Development
7:00-7:55 1. Alfredo Ricciuti U8B Kia
2.

8:00-9:00 1.
2.
Thursday May 31 6:00-6:55 1.Shawn Anderson U8G Active running
2.
7:00 -7:55 1.
2.
8:00-9:00 1.
2.
ONR D Tuesday May 29 6:00-6:55 1. Tom Brotherston U10G
2. Tom Brotherston U10G
7:00-7:55 1.
2.
8:00-9:00 1.
2.
Wednesday May 30 6:00-6:55 1. 
2. 
7:00-7:55 1.
2.
8:00-9:00 1.
2.
Thursday May 31 6:00-6:55 1. Chris Cassidy U12G Eastside
2. Chris Cassidy U12G Eastside

7:00-7:55 1.
2.
8:00-9:00 1.
2.
SOSC-A Monday May 28 7:00 - 7:55 1. Steve Johnson U14B No Frills
2. Dan Asselin  SRG NB Lions
8:00 - 9:00 1. John Kovacs U14B Redpath
2.
SOSC - C1 Thursday May 31 7:30 - 9:00 1. Jean Larabie/John Poeta Sr Girls Oxford
2.Jean Larabie/John Poeta Sr Girls Oxford
       
       
       
 NU  Saturday June 2  9AM-10:25  1. 
       
     10:30AM -11:55AM  1.

   
     12PM-1PM  1. Amy Mckay U12G Developmen
      2. Steve Merkley U5 Thursday Royal


WordPress Tutorials
DNN Support